Popis stavu zboží

Neprovozujeme knihkupectví-hudebniny, nenabízíme nové či snad dokonce nerozbalené kusy. Každá naše položka je unikátní a někdo z ní může mít opět radost.

KNIHY

Stav knihy vystihujeme slovy - poškozená, slušná, pěkná a výborná. Provedení knihy může být - sešit, brož, vazba, dobová vazba nebo originální vazba.

Poškozená - kniha vykazuje zjevnou vadu, tu specifikujeme.
Slušná - běžné opotřebení. Tzv. průměr - rozhodně se nehodí do sbírky!!
Pěkná - nepatrné vady. Kupř. mírné zkosení nebo vyšisování hřbetu. Zašlá, ohmataná ořízka...
Výborná - bez vad, nikoliv však "nová"
Sešit - listy sepnuté svorkou, provázkem nebo volné.
Brož - kniha lepená nebo šitá. Zpravidla měkký flexi-obal.
Vazba - kniha svázaná do tvrdých desek(vazby)
Originální vazba - autentická vazba, orig. desky přímo od nakladatele!
Dobová vazba - neoriginální vazba! Pořízená následně - nejvýše 10 let od vydání knihy.
Přebal - orig. papírový ochranný obal s tzv. záložkami(chlopněmi). Přebal může být ve hřbetu spojen s knihou-případ tzv. brože. Není-li u vázané knihy o přebalu zmínka, pak tento není součástí naší nabídky! Za "obálku" naproti tomu považujeme i pouhou přední část přebalu, která jediná se dochovala.

LP-GRAMODESKY

Používáme tuto hodnotící škálu:
Near mint, zkráceně NM (Jako nové, výborný stav):
NM definujeme jako skoro perfektní. Tento stupeň by měl být nejčastěji používán pro alba, která se zdají být téměř dokonalá, ale ne perfektní. Na vinylu se může objevit mírné poškrábání, nebo šmouha, která je ale vidět jen při větším soustředění.

NM obaly: Obal by měl být ve výborném stavu, pouze s nepatrnými známkami používání a stáří.

Excellent, zkráceně EX (dobrý stav):
Stupeň hodnocení EX se většinou používá, pokud cítíme, že bychom hodnocením NM desku a obal nadhodnotili. V tomto případě je to hodnocení přijatelné, měla by se od něho však odvíjet i cena, která by neměla být tak vysoká jako u NM. Pouze ty s označením EX a vyšším hodnotíme jako sběratelské.
EX stav dovoluje lehké poškrábání a odřeniny, které jsou viditelné při běžném pohledu. Na desce mohou být, ale jejich výskyt by neměl ovlivnit kvalitu poslechu. Přípustný je tak zvaný povrchový šum a jemné praskání.

EX obaly: Obal je v téměř dokonalém stavu, může jevit známky používání, ale nesmí na něm být skvrny, popisy. Rohy mohou být bílé, povrch lehce deformovaný od skladování.

Very Good, zkráceně VG (mírně poškozený):
Tento stupeň vykazuje stopy používání, povrchové odřeniny a velmi lehké škrábance. Povrchové odřeniny jsou způsobeny tupými, nikoli ostrými předměty. Bývají způsobeny vnitřním obalem. Tyto kazy jsou viditelné pouhým okem - zejména pokud desku prohlížíte proti slunci.

VG obaly: Obal nesoucí známky používání, který na sobě může mít malé nápisy.Na obale může být odřen/vytlačen v místech, kde je kraj desky. Obrázek/fotka, by měl být čistý. Bílý papír může být zažloutlý, bez skvrn či poničení od vody a vlhkosti. Rohy mohou být ohnuté a ošoupané, neměly by však deformovat obrázek.

Good, zkráceně G (slušný):
Slušná nahrávka jeví známky častého přehrávání, je lehce našedlá a pravděpodobně dost použitá. Nicméně by měla stále hrát. Při hraní bude hrát bez přeskakování, ale s konstantním rušivým povrchovým hlukem, s opakovaným cvakáním, které je způsobeno hlubokým poškrábáním. Stále vhodná pro poslech.

G obaly: Bude mít spoustu nedostatků. Lepenkou slepená roztrhnutí, popsaný obal. Obrázek by však měl být stále viditelný - pokud je roztržený, je obal bezcenný.

Fair & Poor:
Nejjednodušší cesta jak definovat tento nejnižší stupeň, je odpad! Deska je bezcenná. Je v pořádku pokud ji vyhodíte, nebo ji dáte někomu, kdo o ně opravdu stojí. Většina obsahu již není hratelná a poslouchatelná.